ZORAN TALIĆ OSVOJIO SVJETSKO SREBRO U SKOKU U DALJ SA 7,32m !

lis 25, 2015 Komentari isključeni by

preuzmiZagreb – 25.10. 2015 - U Dohi na stadionu Suhain Bin Hamad  u tijeku  je Svjetsko atletsko prvenstvo za osobe sa invalididetom (IPC), pod Međunarodnim paraolimpijskim komitetom. Nastup su izborili naši članovi Zoran Talić i Branimir Budetić.  Zoran Talić 25 – godišnji ,  skakač u dalj  iako bez svog trenera Gorana Grda   u konkurenciji 18 skakača osvojio je srebrnu medalju sa skokom od 7,32m.  Taj skok je izveo  u trećem pokušaju.  Zoran je već u prvom pokušaju izveo skok od 7,22m uz regularan vjetar , pa se taj skok i priznaje kao hrvatski rekord u ovoj kategoriji ( T 20). Prvo mjesto pripalo je Malezijcu Romly Abdul Latifu sa 7,35m, dok je treće mjesto zauzeo Ukrajinac Dmytro Prudnikov sa 7,14m.

Podsjetimo da je Zoran Talić osvojio i srebrnu medalju na Paraolimpijskim Igrama u Londonu 2012 godine.

Sutra od 20 sati nastupa kopljaš Branimir Budetić.