DVA SREBRA I JEDNA BRONCA ZA NAŠE HODAČE

lis 10, 2017 Nema komentara by

11059452_817988428285503_1705794368717458427_n-150x150zrinjevac-logoBeč – 7.10.2017.Proteklog vikenda u sklopu prvenstva Austrije  održano i Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 50 km za seniore i 20 km za seniorke. Naslov doprvaka Hrvatske u hodanju na 50 km osvojio je iskusni, nekadašnji rekorder u najdužoj olimpijskoj disciplini  Želimir Haubrih sa 5:32,55. Srebrnu medalju sa klupskim rekordom na 20 km hodanje osvojila je i uporna Mateja Erceg sa 2:15:45, a treća  brončana bila je iskusna Ana Jureta  sa 2:20:39.

???????????????????????????????

Trener i vođa naše trofejne ekipe  Želimir Haubrih iz prve ruke nam je dočarao atmosferu na samom natjecanju:

Jedna od čudnijih, ako ne i najčudnija, utrka za PH je cestovno prvenstvo za seniorke na 20 km i seniore na 50 km. Do prošle godine nije kod nas bilo dovoljno hodač(ic)a voljnih nastupiti na najduljoj hodačkoj olimpijskoj disciplini pa organiziranje takvog natjecanja nije imalo smisla. Kako je takvo natjecanje prilično zahtjevno za organizaciju, a s malim brojem natjecatelja, nije neobično da se u jednoj državi održi državno prvenstvo za više država. Nakon desetak godina suradnje hodača Ž. Haubriha s austrijskim kolegama, nije nikakvo čudo da se PH u toj disciplini, čim se kod nas pojavio dovoljan broj zainteresiranih natjecatelj(ic)a, počelo održavati u Austriji.

Ove godine drugi put, u bečkom parku Prater. Za nas u Dinamu Zrinjevac je ovo bio veliki događaj. Navikli smo već da stariji Haubrih nastupa na takvim natjecanjima, ali dvije debitantice su čak pravo malo iznenađenje. Dočekalo nas je hladno i vjetrovito vrijeme, ne baš idealno za natjecanje, ali s utjehom “vidjeli smo i bolje, hodali smo i po gorem”, krenuli smo u utrku.
  Očekivali smo na utrci seniorki na 20 km rezultat od oko 2:20, no, ponesena atmosferom, Mateja Erceg osvojila je ukupno 6.mjesto u utrci, 3. među mlađim seniorkama i 2. mjesto i srebrnu medalju u PH u hodanju na 20 km za seniorke, s vremenom 2:15:45.
  Ana Jureta, iskusnijim Dinamovcima (da ne kažem starijima) poznata iz nekih dugih vremena kao Ana Posavec, završila je utrku s očekivanih 2:20:39 zauzevši na utrci 8. mjesto, te broncu na PH.
  Haubrih je pak završio svojih 50 km kao 4. u utrci, 2. u PH u vremenu 5:32:55. U sklopu te utrke prijavio se i na međunarodnu veteransku utrku na 30 km, te u prolazu na 30 km ostvario 3:12:07 što je bilo dovoljno za pobjedu među veteranima na 30 km.

I još jedno slovo… kao podrška na okrepnoj stanici, išao je s nama i mlađi Haubrih, da mu ne bi život bio prejednostavan, prvo je hodao na utrci mlađih juniora na 10 km, gdje je zauzeo 2.mjesto, s 59:15, nakon čega je sljedeća četiri i pol sata ispunjavao očeve zahtjeve za jelom i pićem na okrepnoj stanici. ​

Sezona za hodače u Hrvatskoj još nije gotova. Očekuje nas još i PH u cestovnom hodanju, na Jarunu, 28.10.2017.
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????