BOROVIĆ REKORDNO, HRVATSKA DRUGA !

ruj 20, 2014 Komentari isključeni by

Ljubljana – 20.9.2014 –  Po prvi puta održano je Balkansko ekipno prvenstvo pod nazivom  Balkanation. Hrvatska je na kraju osvojila visoko drugo mjesto  sveukupno u 8 muških i 8 ženskih disciplina. Svaka ekipa je mogla iskoristijti i jednog JOKERA (natjecatelj koji nosi duplo bodova). Hrvatska je to odlično odigrala jer je pobjednik na 400m Mateo Ružić donio 16 umjesto 8 bodova.

Od naših reprezentativaca, Paola Borović je po drugi puta ove sezone srušila državni juniorski rekord u troskoku koji sada iznosi 13,17m. S tim rezultatom je na kraju osvojila treće mjesto. Katarina Gašparović je bila mjesto bolje plasirana, bila je druga u koplju sa 50,22. U utrci na 1500 m sa sporim prolazima treća je bila Matea Parlov koja je istrčala osobni rekord od 4:25,39.

Kod muških osobni rekord skočio je i Sanjin Šimić u dalju 7,67m te je na kraju osvojio drugo mjesto. Drugi je bio i naš rekorder u kladivu Andras Haklits sa 69,66.